Αρχική ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ Νίκες για Ηλιούπολη και Χαραυγιακό, ισοπαλία η Διάνα

Νίκες για Ηλιούπολη και Χαραυγιακό, ισοπαλία η Διάνα

99

Η Ηλιούπολη ήταν η νικήτρια του τοπικού ντέρμπι με τον Φωστήρα Ηλιούπολης. Η ομάδα του Βαγγέλη Γαλάνη έπαιξε πολύ καλό ποδόσφαιρο κυρίως στο πρώτο ημίχρονο, διάστημα που πέτυχε και τα δύο γκολ της, στο 18’ με τον Σαλαπάτα και στο 23΄με τον Ορφανό, ενώ οι γηπεδούχοι μείωσαν το σκορ στο δεύτερο ημίχρονο.

Η Ηλιούπολη παραμένει στην κορυφή του 2ου ομίλου του πρωταθλήματος της Α΄ΕΠΣΑ, μαζί με την ομάδα του Ρουφ, έχοντας 21 βαθμούς με 7 νίκες και μια ήττα σε αυτούς τους πρώτους οκτώ αγώνες. Ο Φωστήρας βρίσκεται στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα με 3 βαθμούς και 5 ήττες και 3 ισοπαλίες.

Ισοπαλία στον Πανερυθραϊκό η Διάνα

Στο 0-0 κόλησε η Διάνα το Σάββατο 9/11 με τον Πανερυθραϊκό. Αποτέλεσμα ήταν να μείνει δύο βαθμούς πίσω από την κορυφή καθώς έχει 19 βαθμούς με 6 νίκες, μια ισοπαλία και μια ήττα.

Νίκη του Χαραυγιακού 3-1 τα Μελίσσια

Στον 1ο όμιλο ο Χαραυγιακός συνέχισε την πορεία του με νίκη επί των Μελισσίων με 3-1 και βρίσκεται στη 2η θέση με 17 βαθμούς, έχοντας έως τώρα 5 νίκες, 2 ισοπαλίες και μια ήττα.