Νίκη (2-1) με ανατροπή για την Ηλιούπολη

0

Σε ένα παιχνίδι που κράτησε το ενδιαφέρον των φιλάθλων έως το τέλος, η Ηλιούπολη επιβλήθηκε του Απόλλωνα Χαλανδρίου με 2-1, ανατρέποντας το εις βάρος της 0-1, που είχε διαμορφωθεί στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης.

Το παιχνίδι ήταν θεαματικό με την Ηλιούπολη να δημιουργεί και να χάνει αρκετές ευκαιρίες και τους φιλοξενούμενος να ακολουθούν σε σε φάσεις καθώς δεν κλείστηκαν πίσω.

Η ομάδα του Χαλανδρίου άνοιξε το σκορ στο 2ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Π. Κουτσογκίλα, ενώ η γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 46ο λεπτό με τον Ορφανό και έφτασαν στην ανατροπή του σκορ (2-1) με τον Γάγγο στο 60ο λεπτό. Θα πρέπει να σημειωθεί ότι οι δύο ομάδες είχαν και δοκάρια, με τον Δημητρόπουλο για την Ηλιούπολη στο 49’ και δυο για τους φιλοξενούμενους με τον Κουστουμπάρδη στο 21’ και τον Παγώνη στο 82’.

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Βαγγέλης Γαλάνης): Γουλής, Σταύρου, Γιαννόπουλος (89’ Καζάκου), Κωνσταντόπουλος, Κατσαμπάνης, Γεωργιάδης, Γάγγος, Δημητρόπουλος (80’ Τσιάκαλος), Σκούμας (73’ Σακελλαρίου), Αγκόλι, Ορφανός (86’ Λεβέντης).

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Καλογερόπουλος, με βοηθούς τους κ.κ. Καρφίτσα και Λιαμπότης.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (Χρήστος Βλάχος): Σύρακας, Παπουτσής, Βλογιαννίτης (62’ Μπαλαχτσής), Κούκος, Βλάχος, Αγκόλι, Κουστουμπάρδης, Π. Κουτσογκίλας, Στεργιώτης (68’ Σταμάτης), Μήτρου, Παγώνης.

Πριν από το παιχνίδι αγωνίστηκαν οι μικροί ποδοσφαιριστές των τμημάτων Κ8 της Ηλιούπολης με τους γονείς τους να παρακολουθούν από την κερκίδα, σε μια πραγματικά όμορφη πρωτοβουλία της διοίκησης του Γ.Σ. Ηλιούπολης.