Αρχική ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ Η Ηλιούπολη πήρε το ντέρμπι με την Διάνα 2-0

Η Ηλιούπολη πήρε το ντέρμπι με την Διάνα 2-0

99

Η Ηλιούπολη ήταν η μεγάλη νικήτρια, με 2-0, του τοπικού ντέρμπι της πόλης με την Διάνα και μπαίνει με φόρα στον δεύτερο γύρο για να κυνηγήσει την πρωτοπόρο ομάδα του Ρουφ που βρίσκεται επτά βαθμούς πιο μπροστά. Η ομάδα του Βαγγέλη Γαλάνη ήταν εντυπωσιακή στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα και κατάφερε να διαμορφώσει  το τελικό σκορ με τα γκολ του Σταύρου στο 24΄και του Θυμιανού στο 65΄. Από την άλλη πλευρά η ομάδα της Διάνα, προσπάθησε στο δεύτερο ημίχρονο, χωρίς αποτέλεσμα όμως.

Το παιχνίδι ήταν αρκετά καλό και ικανοποίησε τους πολλούς φιλάθλους που βρέθηκαν στην εξέδρα του Δημοτικού σταδίου Ηλιούπολης. Η Ηλιούπολη ήταν καλύτερη στο πρώτο μέρος και η Διάνα στην επανάληψη, όμως οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που έστειλαν τη μπάλα στα δίχτυα παίρνοντας τη νίκη.

Γ.Σ. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ: Τικταπανίδης, Σταύρου (90′ Καλαντζής), Μπούτιβας, Θυμιανός, Αγοραστός, Γεωργιάδης (60′ Κωτσερίδης), Γάγγος, Σόουζα, Γκούγκας (93′ Ρουτάμης), Αγκόλι, Φέρτης (88′ Ορφανός)

ΔΙΑΝΑ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ: Καλούδης, Δάρρας, Π., Καζάκος Α., Δάρρας Α., Μπακογιάννης (65′ Πανίδης), Νίκολι, Καλλέργης, Μπαρδάκης (46′ Μπουραζάς) Κετσετζόγλου, Γκουτσούλας (77′ Αναστασίου), Φάρος